Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 27 maja 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Nie tylko Booking. Turcja chce zablokować Airbnb i Expedię

Nie tylko Booking. Turcja chce zablokować Airbnb i Expedię
Redakcja

Stowarzyszenie tureckich biur podróży (TÜRSAB) podjęło decyzję o podjęciu kroków prawnych przeciwko 20 portalom turystycznym i rezerwacyjnym, które mają zagrażać uczciwej konkurencji.

Wcześniej TÜRSAB utorowało drogę do zablokowania w Turcji serwisu Booking.com.

TÜRSAB zamierza wszcząć działania prawne przeciwko blisko 20 serwisom OTA, takim jak Airbnb, Agoda, Skyscanner i Expedia, które nieuczciwie konkurują z tureckimi biurami podróży i organizatorami wycieczek. Nie płacą żadnych podatków, mimo że zarabiają na sprzedaży tureckiego produktu tureckim klientom na tureckim rynku – napisano w opublikowanym przez stowarzyszenie oświadczeniu.

Wcześniej TÜRSAB złożyło pozew przeciwko Booking.com, oskarżając serwis o nieuczciwą konkurencję. Sąd w Stambule przychylił się do tego wniosku i nakazał firmie wstrzymanie sprzedaży. Pod koniec marca 2017 roku Booking.com został zawieszony w Turcji, przez co tureccy użytkownicy stracili możliwość rezerwacji pokoi w obiektach noclegowych w tym kraju. Serwis może jednak sprzedawać noclegi w Turcji klientom zagranicznym.

Na początku lipca przewodnicząca TÜRSAB Firuz Bağlıkaya powiedziała, że Booking.com będzie mógł wznowić funkcjonowanie w Turcji, ale dopiero po przeprowadzeniu niezbędnych działań prawnych. Jak wyjaśniła, podjęto prace nad modelem subskrypcji korporacyjnej dla firm takich jak Booking.com, które przyciągają konsumentów i firmy turystyczne, ale mają swoją siedzibę za granicą.

oprac. Ewa Majchrzak na podst. hurriyetdailynews.com, fot. JESHOOTScom / pixabay.com

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz