Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 27 maja 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

easyBNB wśród najlepszych czeskich startupów

easyBNB wśród najlepszych czeskich startupów
Redakcja

easyBNB znalazł się na liście TOP10 czeskich startupów, które warto obserwować w 2020 roku. Zestawienie opracował EU-Startups.com, portal koncentrujący się na europejskiej scenie startupowej.

EU-Startups.com wybrał podmioty powstałe na czeskim rynku w ciągu kilku ostatnich lat, charakteryzujące się największym potencjałem i ciekawym modelem biznesowym. Ponadto każdy ze startupów znajdujących się w TOP10 aktywnie zdobywa finansowanie oraz odnotowuje ciągły rozwój.

Francusko-czeski startup easyBNB specjalizuje się w najmie krótkoterminowym. Portal konkuruje z takim graczami, jak Airbnb, HomeAway czy Booking.com. W ofercie najmu znajdują się przede wszystkim apartamenty, wille czy domy wakacyjne.

Od momentu uruchomienia w 2016 roku easyBNB wykazuje szybkie oznaki rozwoju, rosnąc o ponad 300 procent rocznie. Startup ma obecnie silną pozycję w Czechach i Francji. W lutym 2019 roku easyBNB otrzymał główną nagrodę w kategorii „Biznesowa historia roku” przyznaną przez francusko-czeską izbę handlową.

W ubiegłym roku mogliśmy rozszerzyć działalność na Francję i ogólnie mieliśmy bardzo udany rok. Dlatego uważam, że w tym roku też się nie zawiedziemy

– powiedział Kevin Gestin, współzałożyciel i dyrektor generalny easyBNB

Portal z powodzeniem działa też na innych rynkach, m.in. w Grecji i Hiszpanii. Obecnie planuje dalszy rozwój w Europie Środkowej i Południowej.

oprac. na podst. eu-startups.com, shorttermrentalz.com, fot. facebook.com/easybnbprague

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz