Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 13 lipca 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Kalendarz travel managera – kwiecień 2019

Kalendarz travel managera – kwiecień 2019
Piotr Kasperczak

Oto lista kwietniowych wydarzeń – konferencji, targów oraz spotkań branżowych adresowanych do hotelarzy, właścicieli obiektów turystycznych, a także travel managerów.

Znajdziecie tu subiektywny przegląd szkoleń oraz listę świąt ważnych i nietypowych, co może przydać się w planowaniu treści w mediach społecznościowych oraz w kreatywnych kampaniach reklamowych. Miłej lektury!

Konferencje turystyczne i hotelarskie – kwiecień 2019

Profitroom on Tour

Kiedy: 9 i 10 kwietnia
Gdzie: Mielno i Międzyzdroje
Cena: bezpłatny wstęp dla hotelarzy

Cykl bezpłatnych spotkań z zakresu marketingu hotelowego organizowanych przez poznańską firmę Profitroom dla hotelarzy i właścicieli obiektów noclegowych. Tym razem spotkania odbędą się w Mielnie (9 kwietnia) i Międzyzdrojach (10 kwietnia). Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Forum Promocji Turystycznej

Kiedy: 10 kwietnia
Gdzie: Wrocław
Cena: 61,50 zł

Ważne dla branży travel wydarzenie, podczas którego eksperci będą rozmawiać o metodach promocji turystyki wodnej w Polsce, nowoczesnych narzędziach promocji biur podróży, a także współpracy z narodowymi ośrodkami informacji turystycznej. Wstęp płatny. Rejestracja tutaj.

Made For Restaurant

Kiedy: 12 kwietnia
Gdzie: Kraków
Cena: 350-450 zł

Made For Restaurant to cykliczne spotkania liderów i decydentów branży gastronomicznej, praktyków z Polski i zagranicy. Konferencja adresowana jest do restauratorów, managerów restauracji, sommelierów, szefów kuchni , a także barmanów i managerów baru.  Najbliższa edycja specjalna odbędzie się w Krakowie. Tematem przewodnim MFR jest hasło „Innowacje w gastronomii – biznes czy prowokacja?”. W programie m.in. liczne prelekcje, warsztaty i Koktajl Party. Szczegóły w tym miejscu.

Hotel Meeting 2019

Kiedy: 15 kwietnia
Gdzie: Warszawa
Cena: 0-399 zł

Hotel Meeting to dobre miejsce na networking i wymianę wiedzy z ekspertami z branży hotelowej. Wartością dodaną jest Business Speed Dating – możliwość odbycia ekspresowych spotkań hotelarzy i dostawców z sektora HoReCa. Prelegenci rywalizują o tytuł Expert Hotel Meeting, co ma zapewnić wysoki poziom merytoryczny spotkania, bez sponsorowanych wystąpień. Szczegółowy program znajdziecie na stronie organizatora.

Hotelowy Power Day

Kiedy: 24 kwietnia
Gdzie: Warszawa
Cena: 999 zł netto + 85 zł netto Afterparty

W kwietniu rusza druga odsłona konferencji organizowanej przez Violettę Hamerską. Organizatorka zapewnia 5 merytorycznych wykładów, długie leżakowanie oraz warsztat edukacyjny Sylwii Królikowskiej. Dla wytrwałych – Afterparty. Spotkanie ponownie poprowadzi dziennikarka i prezenterka telewizyjna – Beata Tadla. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Targi turystyczne i hotelarskie organizowane w kwietniu 2019

Free Time. Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego

Kiedy: 6-7 kwietnia
Gdzie: Gdańsk
Cena: wstęp wolny

Targi Tree Time to kontynuacja organizowanych przed laty Gdańskich Targów Turystycznych GTT. W programie m.in. Festiwal Podróży Ślady, Debata „Przekop przez Mierzeję Wiślaną”, Bike Festiwal oraz Ogólnopolski Konkurs Kulinarny o Tytuł Gold Grill Team. Szczegóły na tej stronie.

Targi Mazury HoReCa 2019

Kiedy: 9-10 kwietnia
Gdzie: Ostróda
Cena: wstęp wolny

Będzie to czwarta edycja targów organizowanych w Expo Mazury w Ostródzie. W tym roku targom będą towarzyszyć szkolenia branżowe, a tym m.in. bezpłatne warsztaty dla restauratorów. Więcej informacji pod tym linkiem.

Targi Turystyczne Wypoczynek

Kiedy: 13-14 kwietnia
Gdzie: Toruń
Cena: wstęp wolny

Dziewiąta odsłona Targów Turystycznych Wypoczynek odbędzie się równolegle ze Toruńskim Festiwalem Smaków. Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, uczestnicy mogą liczyć na bogatą ofertę turystyki krajoznawczej, agroturystyki oraz różne formy aktywnego wypoczynku w Polsce i na świecie. Tematem przewodnim Toruńskiego Festiwalu Smaków będzie „Kuchnia Rzeczpospolitej wielu narodów”. Więcej na tej stronie.

Kalendarz świąt i dni niezwyczajnych – kwiecień 2019

Szukasz inspirujących treści do mediów społecznościowych albo niekonwencjonalnych pomysłów, jak przyciągnąć gości? Sprawdź nasze nietuzinkowe kalendarium marketingowca. Znajdziesz tu zarówno ważne święta, jak i te mniej ważne, a może nawet absurdalne.

5.04 – Dzień grzeczności za kierownicą
6.04 – Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki
7.04 – Światowy Dzień Zdrowia
8.04 – Międzynarodowy Dzień Opozycji przeciwko Organizmom Zmodyfikowanym Genetycznie
11.04 – Polski Dzień Radia (Światowy Dzień Radia organizowany jest 13 lutego)
12.04 – Dzień Czekolady
14.04 – Niedziela Palmowa
17.04 – Światowy Dzień Kostki Rubika
21.04 – Wielkanoc
22.04 – Międzynarodowy Dzień Ziemi oraz Lany Poniedziałek
24.04 – Europejski Dzień Śniadania
27.04 – Światowy Dzień Grafika

Jeśli Waszym zdaniem na tej liście powinny znaleźć się inne zacne wydarzenia, dopiszcie je w komentarzu. Wspólnie twórzmy kalendarz travel managera!

Photo by rawpixel.com from Pexels

Piotr Kasperczak - trener i dodarca z zakresu marketingu internetowego w turystyce. Ojciec-założyciel TravelCampu (pierwszego w Polsce barcampu dla branży turystycznej i sektora horeca), koordynator wielu projektów edukacyjnych (m.in. Travel 2.0, Profitroom on Tour), autor bloga TravelMarketing.pl. Od wielu lat związany z branżą turystyczną, szkoli hotelarzy i doradza wielu markom turystycznym w zakresie skutecznej promocji w internecie.

Dodaj komentarz