Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 12 kwietnia 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Turespaña stawia na marketing sportowy

Turespaña stawia na marketing sportowy
Redakcja

Aktualnie, wydarzenia sportowe są widowiskami o zasięgu globalnym, które cieszą się wysoką oglądalnością a sportowcy, stają się bożyszczami tłumów i zmieniają się w cennych ambasadorów różnych marek.

Turespaña chce wykorzystać międzynarodowe sukcesy hiszpańskich sportowców stawiając na marketing sportowy jako wyróżniające się narzędzie do promocji Hiszpanii w ramach ogólnej strategii reklamowej tego kraju.

W ogólnym założeniu promocja Hiszpanii za pomocą sportu jest kampanią globalną, która jest szczególnie skuteczna na rynkach wschodzących, takich jak azjatycki rynek turystyczny, gdzie Hiszpania nie cieszy się zbyt dużą rozpoznawalnością. W ostatnich latach nawiązano współpracę i podpisano umowy patronatu z licznymi klubami i organizacjami aby wykorzystać zawody sportowe jako platformę promocji Hiszpanii jako cel podróży. W ten oto sposób, sportowcy stali się ambasadorami marki jaką jest ich kraj.

Wśród klubów i organizacji, które podpisały umowę z Turespaña możemy odnaleźć m.in. Real Madryt, Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej, Hiszpańską Federację Koszykówki i Moto GP.

oprac. Agata Babiarz na podst. tourspain.es, fot. Markus Unger (wikimedia commons)

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz