Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 18 czerwca 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Rok 2013 będzie rekordowy dla kolumbijskiej turystyki

Rok 2013 będzie rekordowy dla kolumbijskiej turystyki
Redakcja

W 2013 roku Kolumbię mogą odwiedzić nawet dwa miliony zagranicznych turystów – wynika z szacunków Proexport Colombia, państwowej kolumbijskiej agendy promującej turystykę, bezpośrednie inwestycje zagraniczne oraz eksport.

W ostatniej dekadzie sektor turystyki odnotowywał w Kolumbii stabilny wzrost. W 2012 roku jednak wzrost w stosunku do roku poprzedniego wyniósł 7% a kraj odwiedziło 1,69 mln podróżnych. Na miejsce wypoczynku chętnie wybierają Kolumbię między innymi obywatele Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku.

Wcześniej niedoceniana jako turystyczna destynacja, Kolumbia nagle stała się interesująca dla planujących urlop w Ameryce Łacińskiej. Kraj ten oferuje zagranicznym gościom niepowtarzalne wrażenia i ma ambicję dogodzić wszystkim, niezależnie od indywidualnych upodobań i zasobności portfela. Turyści mogą relaksować się podczas luksusowych rejsów bądź szukać przygód podczas specjalnych wycieczek. Ci troszczący się o środowisko również znajdą coś dla siebie. Możliwe są także firmowe wyprawy motywacyjne i integracyjne.

Przewidujemy, że 2013 rok będzie dla kolumbijskiej turystyki rekordowy – Maria Claudia Lacouture, przewodnicząca Proexport Colombia.

Proexport Colombia przygotowało prezentację destynacji w USA. Okazją do tego stał się zorganizowany w Miami event przypadający 14. maja, rok po zawarciu umowy o wolnym handlu między Stanami Zjednoczonymi a Kolumbią.

oprac. Agnieszka Budyńska na podst. travelindustrywire.com, fot. Ben Bowes (wikimedia commons)

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz