Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 27 maja 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Portugalia promuje turystykę winną

Portugalia promuje turystykę winną
Redakcja

Portugalczycy postanowili popracować nad założeniami Europejskiej Karty Enoturystyki, ustanowionej w 2006 roku. W założeniu, wyraża ona zainteresowanie wszystkich pośredników, pracowników sektora turystycznego i producentów wina w celu promowania turystyki winnej z poszanowaniem zrównoważonego rozwoju.

W projekt najbardziej zaangażował się Instytut Win Porto (IVDP), którego plan rozwoju na najbliższe lata przewiduje wzrost zysków uzyskanych dzięki tej gałęzi turystyki. IVDP chce zachęcić turystów do zwiedzania tradycyjnych winnic oraz piwnic, gdzie dojrzewa tradycyjne porto. Ponadto oferuje możliwość poznania historii tego trunku, a na koniec pozwala na degustację, co zwykle zachęca turystów do kupna butelki lub dwóch.

Program enoturystyki w Portugalii w dłuższej perspektywie chce także zadbać o zachowanie naturalnego rozwoju regionów winiarskich, zwiększenie rozpoznawalności portugalskich win na świecie a także rozszerzyć bazę swoich konsumentów. IVDP zakłada, że takie działanie przyczyni się do rozwoju ekonomicznego i kulturalnego osób, które mieszkają i pracują w regionach winiarskich.

oprac. Agata Babiarz na podst. ivdp.pt, fot. Piotr Kasperczak

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz