Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 18 czerwca 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Nie będziesz miał blogów cudzych przede mną

Nie będziesz miał blogów cudzych przede mną
Piotr Kasperczak

Nie bywam na imprezach organizowanych przez blogerów dla blogerów. Mnie ciągnie do bardziej otwartych spotkań, gdzie towarzystwo jest mieszane, gdzie trudniej o tworzenie kółka wzajemnej adoracji  i oglądania tych samych twarzy.

Coś mnie jednak kusiło, by przyjrzeć się uważniej, o czym (i jak) rozmawia blogosfera i podpatrzeć, jak taki event organizuje duża marka, która wspiera wiele blogowych inicjatyw. Stąd moja obecność na Orange Blog Talks Social, który odbył się w ubiegłą sobotę w warszawskim klubie Bazar.

Jakie wrażenia po imprezie?

Przyznam, że byłem pozytywnie zaskoczony. Być może idea dzielenia się wiedzą nieco się już wytarła, ale w powietrzu czuło się pozytywne wibracje i dobry kontakt mentorów, takich jak Paweł Tkaczyk czy Natalia Hatalska z osobami, które szukają inspiracji lub rozpoczynają swoją przygodę z blogowaniem. I nie ukrywajmy, głównie te dwa nazwiska skusiły mnie, by uczestniczyć w tego typu imprezie.

Tkaczyk i Hatalska przyciągnęli zresztą całkiem sporą widownię, choć zauważyłem także wolne miejsca na sali. Być może sobotnie lipcowe popołudnie nie było najlepszym terminem na imprezę dla blogerów (zresztą absencja zarejestrowanych na wydarzenie osób to bolączka wielu organizatorów, ale o tym może innym razem).

Nie będę szczegółowo relacjonował całego wydarzenia, (tu pole do popisu mają osoby, które blogowanie mają we krwi), ale chętnie podzielę się tym, co mnie osobiście podobało się najbardziej i czego mi zabrakło.

obt2

Może najpierw co zagrało?

Ciekawe tematy prezentacji (no może poza edge rankiem, który raczej jest ograny przez osoby zajmujące się na co dzień marketingiem i social mediami, i nieco wymykał się prowadzącemu spod kontroli). Pomysł z warsztatami też się sprawdził, choć wiele osób miało problem z wyborem, a nie dało się uczestniczyć w dwóch ścieżkach na raz. Nieformalna formuła spotkania zrobiona na luzie, bez nadęcia, w knajpce a nie w sali konferencyjnej, i fajnie poprowadzona przez chłopaków z Brand24. Wreszcie ciekawi ludzie, których udało mi się spotkać i (w wielu wypadkach) poznać.

Nad czym warto popracować?

Problemy z czcionką podczas prezentacji czy niewielkie poślizgi czasowe to drobiazgi, które uczestnicy organizatorom szybko wybaczą.  Większym problemem było kiepskie rozmieszczenie sal, czyli audytorium w niedalekim sąsiedztwie z cateringiem, przez co towarzysko-kuluarowe rozmowy mieszały się często z wypowiedziami prelegenta (który mimo iż używał mikrofonu czasem był ledwie słyszany). Może osobom w pierwszych rzędach to nie przeszkadzało, ale w połowie sali już był z tym problem. Być może niezłym pomysłem byłby panel dyskusyjny, który bardziej angażowałby uczestników? Poza tym wielkie ukłony dla organizatorów za pomysł i inicjatywę.

obt3

Co wyniosłem z tej imprezy? Wiele cennych kontaktów, sporo praktycznej wiedzy (nie tylko o prawie autorskim i real time marketingu) oraz garść podpowiedzi, od osób, które chcą się tą wiedzą dzielić z innymi. I chwała im za to.

Nie przegap

Polecam materiały ze spotkania, w szczególności post Pawła Tkaczyka – Blog jako marka osobista oraz prezkę Natalii Hatalskiej – Transmedia storytelling, czyli kreatywne opowieści w SM.

Piotr Kasperczak - trener i dodarca z zakresu marketingu internetowego w turystyce. Ojciec-założyciel TravelCampu (pierwszego w Polsce barcampu dla branży turystycznej i sektora horeca), koordynator wielu projektów edukacyjnych (m.in. Travel 2.0, Profitroom on Tour), autor bloga TravelMarketing.pl. Od wielu lat związany z branżą turystyczną, szkoli hotelarzy i doradza wielu markom turystycznym w zakresie skutecznej promocji w internecie.

Dodaj komentarz