Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 13 lipca 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Mariusz Wojciechowski: Rezerwacje będą się rozwijać bardzo dynamicznie

Mariusz Wojciechowski: Rezerwacje będą się rozwijać bardzo dynamicznie
Redakcja

Dziś kolejny ekspert z branży e-turystycznej, który zmierzył się z naszą ankietą. Tym razem na pytania serwisu TravelMarketing.pl odpowiada Mariusz Wojciechowski, szef i współtwórca Grupy eholiday.pl.

Firmy – dodajmy – która równo 10 lat temu wystartowała z jednym z pierwszych serwisów noclegowych w Polsce.

Moja przygoda z turystyką zaczęła się od…

Szkoły… Potem było już tylko hobby, a po kilku latach eholiday.pl, które nieoczekiwanie wyrosło na duży projekt internetowy. I nim obecnie się zajmuję.

Projekt turystyczny (polski lub zagraniczny), z którego warto czerpać inspirację to…

Dla mnie airbnb jako ciekawy start-up, który odniósł ogromny sukces w Stanach i na świecie dzięki pomysłowi, dobremu wykonaniu i sposobie działania.

Blog / serwis (polski lub zagraniczny), który czytam najchętniej to…

Oczywiście blog.eholiday.pl, poza tym wszystko, co dotyczy branży, nowości, zmian i trendów w turystyce i hotelarstwie.

Problem polskich start upów polega na tym, że…

Chcą zbyt szybko zarobić ogromne pieniądze, sprzedać biznes i żyć z odsetek, popijając kolorowe drinki. Rzeczywistość jednak nie jest taka różowa i jeśli nie masz w sobie ogromnej determinacji, przygotowania biznesowego, dobrego planu rozwoju projektu oraz sposobu zarabiania na nim – zapomnij o drinkach i milionach na koncie.

Gdybym miał dziś nieograniczone środki, stworzyłbym aplikację, która…

…potrafiłaby zbierać informacje z wielu źródeł, tworząc zgrabny, prosty raport, a tym samym oszczędzając czas wielu ludziom.

Trend, który na pewno się sprawdzi w 2014 roku

Ponieważ mamy coraz mniej czasu, według mnie rezerwacje w trybie online będą się rozwijały bardzo dynamicznie. Już dziś obserwujemy, że zarezerwować można nie tylko pokój w hotelu czy apartament lecz także pokój w pensjonacie (np. w górach) czy nawet w gospodarstwie agroturystycznym. To będzie ciekawy kierunek rozwoju, a im szybciej będzie się rozwijał rynek urządzeń mobilnych i przesyłu danych, tym szybciej rezerwacje będą przenosiły się do mobile. Wydaje mi się, że już niedługo ze swojego laptopa czy telefonu poprzez 2 kliknięcia będę mógł zarezerwować pokój wraz z udogodnieniami (np. wyborem menu na kolację po przyjeździe).

Porażką (przereklamowanym trendem) w branży travel są dla mnie…

Aplikacje mobilne. W pewnym momencie wydawać się mogło, że bez własnej aplikacji żadna firma nie powinna sprawnie funkcjonować i już dziś powinna zamknąć biuro i zwolnić ludzi. Oczywiście własna aplikacja to świetna sprawa, ale trzeba też mieć pomysł na przebicie się wśród setek, tysięcy podobnych, a to już nie jest takie proste. Według mnie wystarczy dobrze zrobiona strona www, która nie męczy użytkowników.

Za 10 lat Polacy będą wypoczywać w…

W weekendy w Polsce, a dłuższy wypoczynek część z nich będzie nadal spędzać w Grecji, Hiszpanii czy Włoszech. Nie sądzę, aby coś się w tym trendzie zmieniło. Być może większa liczba Polaków będzie mogła pozwolić sobie na dłuższy urlop, co będzie z korzyścią dla branży.

Destynacja, którą muszę koniecznie odwiedzić w najbliższym czasie to…

Włochy i Francja. Marzy mi się dłuższy wyjazd do tych krajów, aby nieco dłużej i z bliska im się przyjrzeć.

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz