Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 13 lipca 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Corendon proponuje wakacje wolne od koronawirusa

Corendon proponuje wakacje wolne od koronawirusa
Redakcja

Już od 26 czerwca biuro podróży Corendon chce zaoferować swoim klientom wakacje wolne od koronawirusa. Turecka firma turystyczna chce zapewnić maksimum swobody – bez obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu podczas wypoczynku.

Trzeba będzie jednak spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich będzie negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który zostanie przeprowadzony wszystkim wczasowiczom tuż przed wylotem. Doświadczony personel medyczny przeprowadzi takie testy niedaleko lotniska Schiphol w Amsterdamie. Regularnie badani będą także piloci, stewardessy, kierowcy autobusów, obsługa hotelowa oraz setki pracowników firmy Corendon.

Jak wyjaśnia Steven van der Heijden, CEO Corendon, obowiązek zachowania półtorametrowego dystansu i noszenie maseczek trudno nazwać prawdziwymi wakacjami. Dlatego właśnie touroperator chce wprowadzić więcej swobody i zniesienie tych ograniczeń w czasie lotu i pobytu w kurorcie już od 26 czerwca. Ale coś za coś: wczasowicze nie będą jednak mogli opuszczać kurortu podczas urlopu, co ma zagwarantować klientom Carendon maksymalne bezpieczeństwo i stworzenie z ośrodka prawdziwą enklawę, wolną od koronawirusa.

Szef Corendon argumentuje jednak, że większość klientów Corendon i tak nie opuszcza ośrodka podczas wakacji, bo organizator zapewnia mu wszystko – od oferty gastronomicznej, po dodatkowe atrakcje i animacje.

Corendon może zaoferować wakacje wolne od koronawirusa, ale tylko wówczas, gdy touroperator kontroluje każdy etap podróży. A maksymalne bezpieczeństwo można zapewnić wówczas, gdy podróżujemy własną linią lotniczą i wypoczywamy we własnych hotelach Corendon. Dlatego pierwszą destynacją będzie turecka Antalya, gdzie organizator posiada kilka hoteli all inclusive.

Niewykluczone, że już za kilka tygodni w ofercie Corendon znajdą się kolejne destynacje. Trwają rozmowy turoperatora z władzami Ibizy i Curaçao, gdzie turecka firma ma również swoje własne kurorty. 

oprac. na podst. Aviation24.be

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz