Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 27 maja 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Chińczycy wydają najwięcej na podróże

Chińczycy wydają najwięcej na podróże
Redakcja

Chińczycy przodują w rankingu najwięcej inwestujących w podróże – wynika z badania opracowanego  przez Światową Organizację Turystyki.

W 2012 roku obywatele Państwa Środka wydali na zwiedzanie świata, bagatela, 102 mld dolarów, o 40% więcej niż w roku poprzednim. Tym samym wyprzedzili Niemców i Amerykanów, którzy dotąd tradycyjnie zajmowali czołowe miejsca w statystykach. Od 2000 roku budżet chińskich turystów na podróże zagraniczne zwiększył się ośmiokrotnie.

Od dekady chiński rynek turystyczny jest najszybciej rozwijającym się na świecie. Postępująca urbanizacja, wzrost zarobków i złagodzenie ograniczeń wobec zagranicznych podróży sprawiają, że liczba amatorów zagranicznych wojaży wśród Chińczyków wzrosła z 10 milionów w 2000 roku do 83 milionów w 2012.

W 2005 roku Chiny zajmowały siódme miejsce pod względem wydatków na turystykę wyjazdową. Siedem lat zajęło im wyprzedzenie Włoch, Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz USA i Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi na podróże w nieznane wydali w 2012 roku 84 miliardy dolarów.

na podst. Financialexpress.com oprac. Agnieszka Budyńska, fot. Fotolia.com

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz