Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 18 czerwca 2024

Scroll to top

Top

Bartłomiej Juszczyk: Czas zainwestować w treści mobilne

Bartłomiej Juszczyk: Czas zainwestować w treści mobilne
Redakcja

Dziś kolejny ekspert z branży internetowej, który zmierzył się z naszą ankietą. Tym razem na pytania TravelMarketing.pl odpowiada Bartłomiej Juszczyk, dyrektor zarządzający Grupy Adweb.

Wiele osób z branży turystycznej mogło poznać Bartka na polu zawodowym podczas jednego z TravelCampów. Prywatnie jest podróżnikiem, pasjonatem motocykli i sportów ekstremalnych, alpinistą,a także teoretykiem nauk ekonomicznych w trakcie rozprawy doktorskiej.

Moja przygoda z e-turystyką zaczęła się od…

Przyznam szczerze, że jako urodzony tramper z e-turystyki korzystam głównie by wyszukiwać ciekawe okazje na wyjazdy, głównie w postaci tanich biletów lotniczych, jako inspiracji do nowych wypraw. Oczywiście szukam również noclegów online, czytam blogi i opisy podróży, po to, by w trakcie swojej włóczęgi zobaczyć jak najwięcej.

Projekt turystyczny, z którego warto czerpać inspirację to…

Ostatnio fascynuję mnie… blablacar.pl – który w dużym stopniu uważam również za ciekawy z punktu widzenia nawet lokalnej turystyki. W moim mniemaniu, projekt ten staje jako równorzędny i biznesowo stanowiący zagrożenie, partner dla lokalnych przewoźników i prawdopodobnie z czasem będzie wpływał na ten rynek.

Blog / serwis internetowy (polski lub zagraniczny), który czytam najchętniej to…

Najczęściej korzystam z geoblog.pl , choć przygotowując się do wypraw, zwłaszcza górskich, czytam to co w danym momencie jest dla mnie aktualne i najważniejsze.

Problem polskich start’upów polega na tym, że…

Zbyt szybko oczekują monetyzacji, tudzież traktują inwestorów jak chodzące skarbonki. W krajach rozwiniętych moment pozyskania inwestora jest niejako dopiero startem dla projektu – w Polsce to finał, zarobienie pieniędzy i skupienie się na nich, miast na dalszym rozwoju swojego biznesu. Kłopotu polskich startupów upatruję zatem w myśleniu o pieniądzach, a nie pasji.

Gdybym miał dziś nieograniczone środki, stworzyłabym aplikację, która…

W tym momencie moda jest na wszelkiego rodzaju agregatory i gdyby pojawiła się tego typu aplikacja, integrująca na bieżąco treści o dostępnych tanich ofertach podróży – różnymi środkami transportu i do różnych destynacji, na pewno zyskałaby poklask. Funkcjonują w przestrzeni internetu podobnego typu witryny, ale aplikacja idąca dalej zapewniając w czasie rzeczywistym powiadomienia o wszelakich promocjach i ofertach, wedle wielu zmiennych i kryteriów, byłaby świetnie przyjęta przez środowisko turystyczne.

Trend, który na pewno się sprawdzi w 2014 roku…

Rok 2014 to, po wielu latach „czarowania rzeczywistości” istotnie rok treści mobilnych, w związku z tym niezbędnym jest, by operatorzy turystyczni, jak i e-turystyczni zaczęli inwestować w ten kanał. Ważne przy tym, by nie patrzeć na rozwiązania mobilne standardowo przez pryzmat jedynie aplikacji, bo to także reklama, kampanie zintegrowane, czy choćby dbałość o responsywne witryny i przyjazne formularze zamówień z poziomu telefonu komórkowego, czy tabletu.

Porażką / przereklamowanym trendem w branży travel jest dla mnie…

Uważam, że zbyt wiele i dużo za wcześnie opowiada się o turystyce kosmicznej, jakoby była ona już ma wyciągnięcie ręki. Porozmawiajmy o tym za 20 lat.

Za 10 lat Polacy będą wypoczywać w…

…miejscach egzotycznych, na które nareszcie zaczyna ich być stać, a z pewnością będzie coraz lepiej.

Destynacja, którą muszę koniecznie odwiedzić w najbliższym czasie to…

Mam w planach wyprawę na siedmiotysięczniki w Pamirze – i wierzę, że jeszcze w tym roku to się ziści.

Bartłomiej Juszczyk – dyrektor zarządzający Grupy Adweb. W sektorze mediów i reklamy działa od 1999 roku. Manager, inwestor, ekspert mediów, wykładowca. Autor kilkuset publikacji poświęconych budowaniu marek, wizerunku, promocji firm, zagadnieniom strategii marketingowych oraz wykorzystania Public Relations w kampaniach zintegrowanych. Promotor niesztampowych kampanii i rozwiązań komunikacyjnych w strategiach marek. Twórca topowej grupy marketingowej – Grupa Adweb, działającej na różnych polach promocji 360.

 

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.