Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 18 czerwca 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Amadeus kupuje firmę TravelClick za 1,5 mld dolarów

Amadeus kupuje firmę TravelClick za 1,5 mld dolarów
Redakcja

Amadeus ogłosił, że zamierza kupić firmę TravelClick, dostawcę kompleksowych rozwiązań dla branży hotelarskiej. Hiszpański gigant kupi nowojorską spółkę od Thoma Bravo, wiodącej firmy inwestycyjnej typu private equity, za kwotę 1,52 mld dolarów.

Cena nabycia była zatem czterokrotnością dochodu TravelClick w 2017 roku, wynoszącego 373 mln dolarów. Jak zauważa Skift, to 17 razy więcej niż zarobki amerykańskiej firmy przed odsetkami, podatkami, dewaluacją i amortyzacją w zeszłym roku, które wynosiły 86 mln dolarów.

Thoma Bravo był właścicielem firmy TravelClick przez 4 lata. W 2014 roku fundusz kupił amerykańską spółkę technologiczną od Genstar Capital (fundusz private equity z San Francisco) za 930 mln dolarów.

TravelClick chwali się, że obsługuje aż 25 tys. hoteli w 176 miastach na całym świecie . Warto jednak dodać, że połowa z nich znajduje się w Ameryce Północnej. Największymi klientami Amadeusa w sektorze hospitality są InterContinental Hotels Group i Premier Inn. Zakup TravelClick zwiększy portfolio klientów Amadeus Hospitality niemal dwukrotnie.

Dzięki przejęciu, około 1100 pracowników TravelClick dołączy do Amadeus. A hiszpańska spółka będzie bardziej konkurencyjna wobec  takich podmiotów, jak Oracle Hospitality i Sabre Hospitality, którzy obecnie prowadzą sprzedaż do sieci średniej wielkości oraz niezależnych obiektów. Zapewne zakup TravelClick znacząco zwiększy obecność Amadeusa w sektorze hotelarskim. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w czwartym kwartale tego roku.

oprac. na podst. TravelClick.com / Skift.com, fot. Fotolia.com

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz