Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 18 czerwca 2024

Scroll to top

Top

0 Komentarzy

Alerty dla podróżujących w wynikach Google

Alerty dla podróżujących w wynikach Google
Redakcja

W miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa na świecie poszczególne kraje wprowadzają ograniczenia dotyczące podróżowania i ruchu turystycznego.

Google poinformowało wczoraj na swoim blogu, że odnotowało znaczny wzrost wyszukań informacji dotyczących podróży oraz zasad związanych z anulowaniem rezerwacji. W związku z tym internetowy gigant postanowił wprowadzić pewne zmiany i udogodnienia, by pomóc użytkownikom jeszcze szybciej odnaleźć potrzebne informacje.

Porady dotyczące podróży w Google Travel

Porady te są teraz wyróżnione i szybko można je odnaleźć w wynikach wyszukiwania. Znaleźć je można w Google Travel, Google Hotel Search, Google Flights, a także w Google Maps. 

Alerty dotyczące podróżowania w obliczu pandemii koronawirusa COVID-19 pojawiły się zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej.

Alert dotyczący COVID-19

Ponieważ wiele linii lotniczych w sposób dynamiczny zmienia zasady dotyczące anulowania rezerwacji i opłat za zmianę rezerwacji w Google Travel znalazła się tabela z linkami do poszczególnych przewoźników, gdzie podróżny może uzyskać aktualne informacje na ten temat.

Google publikuje także linki do stron poszczególnych krajów z zaleceniami dotyczącymi podróży.

fot. Safwan Mahmud / Unsplash

Redakcja - rozsiany po Polsce kilkuosobowy zespół pasjonatów, freelancerów, marketingowych i e-turystycznych odkrywców. Grupa ludzi, którym się jeszcze chce i którzy pod czujnym okiem Piotra Kasperczaka, organizatora i pomysłodawcy TravelCampu - realizują niezależny serwis adresowany do branży turystycznej i osób zajmujących się profesjonalnie marketingiem w turystyce. Jeśli masz pomysł na Twój autorski tekst, raport, felieton, case study lub zwyczajnie chcesz podzielić się opinią, wiedzą, doświadczeniem z zakresu e-turystyki lub e-marketingu, napisz do nas. Jeśli chcesz wykorzystać ten materiał, skopiować go lub opublikować w innym miejscu w internecie - skontaktuj się z nami, w celu uzyskania zgody od Wydawcy serwisu.

Dodaj komentarz