Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Travelmarketing.pl | 13 lipca 2024

Scroll to top

Top

7 komentarzy

10 blogów marketingowych, które powinieneś znać

10 blogów marketingowych, które powinieneś znać
Piotr Kasperczak

Kto z nas nie zna blogów prowadzonych przez Pawła Tkaczyka, Jacka Kotarbińskiego, Artura Kurasińskiego czy Maćka Budzicha? W sieci aż roi się od subiektywnych list najlepszych blogów marketingowych. Najczęściej ci panowie wespół z Natalią Hatalską trafiają na każdy TOP 10.

Ale poza topowymi blogerami piszącymi o marketingu i mediach oraz blogami, które ewoluowały w stronę serwisów branżowych (jak SprawnyMarketing czy Socjomania), jest cała masa blogów firmowych, które może nie mają aż takiego zasięgu, ale które z pewnością warto czytać. Stanowią one świetne dopełnienie wiedzy, którą uzyskujemy z mediów, magazynów czy konferencji branżowych poświęconych szeroko pojętej tematyce marketingowej.

Sporządziłem więc własną listę blogów, których autorzy chętnie dzielą się swoją marketingową wiedzą z czytelnikami. Nie jest to żaden ranking, raczej subiektywna lista godnych polecenia blogów, które często czytam i rekomenduję innym.

Blog Content King

Blog agencji interaktywnej Content King, w której pierwsze skrzypce (a ściślej: pierwsze pióro) gra Basia Stawarz – gość na wielu konferencjach i szkoleniach marketingowych. Warto uważnie śledzić bloga oraz poczynania Basi, która właśnie wydała swoją pierwszą książkę „Content marketing po polsku”. Dla osób zainteresowanych marketingiem treści, lektura obowiązkowa.

Critical.pl

Blog ten zainteresuje zwłaszcza osoby zajmujące się marketingiem w wyszukiwarkach. Autorzy serwisu sporo miejsca poświęcają zagadnieniom SEO i PPC, ale nie brak tu też informacji dotyczących kampanii w mediach społecznościowych czy strategiom email marketingowych. Cenię ten serwis za praktyczne porady i wyczerpujące treści (to nie są wpisy pisane na kolanie lub przyklejone kilka zdań z zagranicznego serwisu).

Blog GetFound

Kolejny blog agencji interaktywnej specjalizującej się w content marketingu i inbound marketingu, ale na blogu nie brakuje też zagadnień poświęconych white hat SEO czy PPC. Znaleźć tu można sporo tekstów poradnikowych oraz ciekawe zestawienia narzędzi, tricków, które powinien poznać każdy content marketer.

Contented.pl

Blog agencji marketingowej They.pl zajmującej się content marketingiem oraz marketingiem w wyszukiwarkach. Lubię ten blog z uwagi na praktyczne treści oraz ciekawą architekturę strony, którą świetnie się czyta także na urządzeniach mobilnych.

Blog NapoleonCat

Interesujący blog agencji NapoleonCat, znanej czytelnikom TravelMarketingu z raportu TravelBook 2014. Poradniki, badania, ebooki – mnóstwo tu praktycznej wiedzy dla marketera. Poczytacie tu także Social Footprint – wirtualny miesięcznik na temat social media, który firma tworzy we współpracy z serwisem WirtualneMedia.pl. To, czego mi brakuje to możliwość komentowania wpisów na bloga – zwłaszcza bloga agencji zajmującej się mediami społecznościowymi.

Adnews.pl

Blog Grupy AdWeb z całą masą praktycznych tekstów dotyczących komunikacji marketingowej. Zaglądam tu często, poszukując zwłaszcza nowych tekstów dotyczących domen internetowych i hostingu oraz zagadnień dotyczących SEO/SEM. Swoją drogą, szkoda że Bartek Juszczyk, CEO Adweb, tak rzadko pisze na blogu.

Conversion blog

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy zajmują się analityką internetową i optymalizacją konwersji. Niezwykle wyczerpujące omówienia problemów, przykłady, narzędzia, porady. Solidna dawka wiedzy z zakresu web analitycs. Polecam.

Ideas2action.pl

Uważnie przyglądam się każdemu projektowi, w który zaangażowany jest Tomek Karwatka. Nic dziwnego, że chętnie czytam blog Ideas2action.pl. Znajdziesz tu sporo informacji na temat tego, czego poszukuje w firmie Product Manager czy E-commerce manager. Narzędzia, nowinki technologiczne, porady z zakresu użyteczności czy zarządzania projektami IT, ebooki, audiobooki, czegóż tu nie ma. Nic tylko czytać.

Blog Freshmail

To blog nie tylko dla osób, które chcą pogłębić wiedzę o e-mail marketingu. Znajdziecie tu przykłady narzędzi niezbędnych dla każdego marketera, a także wiele praktycznych informacji z zakresu copywritingu, marketingu relacji, marketing automation czy mobile marketingu. Warto tu zaglądać.

Blog GetResponse

Poszukując aktualnych i ciekawych informacji na temat email marketingu zaglądam chętnie także na blog GetResponse. Zawsze znajdę tu praktyczne porady, ciekawe studia przypadków, poradniki do pobrania, słowem to, czego poszukuje każdy marketingowiec.

Oczywiście lista nie wyczerpuje w żaden sposób tematu inspirujących blogów marketingowych. Ale być może stanowi uzupełnienie tych serwisów, które zazwyczaj czytacie. Swoją drogą, ciekaw jestem jakie blogi sami umieścilibyście na swojej liście. Jeśli macie ochotę, wpiszcie nazwy ciekawych blogów w komentarzach. Może w przyszłości poszerzę ją o Wasze podpowiedzi i sugestie.

fot. pixabay.com

Piotr Kasperczak - trener i dodarca z zakresu marketingu internetowego w turystyce. Ojciec-założyciel TravelCampu (pierwszego w Polsce barcampu dla branży turystycznej i sektora horeca), koordynator wielu projektów edukacyjnych (m.in. Travel 2.0, Profitroom on Tour), autor bloga TravelMarketing.pl. Od wielu lat związany z branżą turystyczną, szkoli hotelarzy i doradza wielu markom turystycznym w zakresie skutecznej promocji w internecie.

Comments

 1. Dzięki za wspomnienie FreshMail.pl 🙂 I zapraszam oczywiście na bloga 🙂

 2. bojkas

  Polecam jeszcze instytutmedialny.pl 😉

 3. Barbara Stawarz

  Ja i King też dziękujemy! 😉

 4. Dzięki za wzmiankę – cieszę się, że artykuły na critical.pl okazują się przydatne – pozytywne komentarze motywują mocno do dalszych działań :-).

 5. Dzięki za wspomnienie 😉 Chyba nie wszyscy znają nawet tych największych 🙂

 6. Adrianna Kubik

  Contented.pl również są ukontentowani!:)

 7. Wojtek Wisniewski

  Fajna lista. Warto byłoby zrobić również listę zagranicznych źródeł. Mnie np. ostatnio poraził zakres informacji na tym blogu: neilpatel.com/blog/

Dodaj komentarz